Náš příběh

Domů » O nás » Náš příběh
Jsme středově-pravicové, liberální a pro-evropské hnutí. Hnutí mladých lidí, kteří si tvoří vlastní prostředí pro vstup do politiky. Jdeme do politiky abychom si pojistili, kam bude naše země směřovat. Abychom se nemuseli potom divit a plakat nad rozlitým mlékem.
Pro Daniela, zakladatele hnutí, byla rodina vždy to hlavní. Už jako dítě se zajímal o to, komu může pomoci. Chtěl být policistou, později vojákem. Se spolužáky i doma se často bavil o politice a v roce 2021 to prasklo. „Tati, rozhodl jsem se, že založím politickou stranu,“ prohlásil tehdy patnáctiletý Daniel během rodinné dovolené v Itálii.  
"Tati, rozhodl jsem se, že založím politickou stranu."
Od té doby tvrdě pracuje. A není na to sám. Pomáhá mu kamarád a student Martin Szetei. Společně, za podpory rodin a přátel, se vrhli do plnění svých snů a vizí o nové politické straně mladé generace.
Dnes píšeme rok 2024 a od první myšlenky uplynuly tři roky. Kam se za tu dobu Daniel s Martinem posunuli? Neodradily je aktuální geopolitické problémy, válečné konflikty a další ekonomické, klimatické či bezpečnostní výzvy, před kterými se svět nachází?
Právě naopak. Všechny hrozby si, ve svých osmnácti letech, velmi dobře uvědomují. Může působit až bizarně, v porovnání se zájmy a prioritami většiny jejich vrstevníků, do jaké hloubky, s jakým zapálením a znalostmi se do politických témat pouští.
Slova jako demokracie, svoboda, kyberbezpečnost, ochrana digitálního prostoru, sociální terorismus, ale také rozpočtová odpovědnost, udržitelnost, mezigenerační a genderová soudržnost, špatná dostupnost sociálních či zdravotních služeb, zvláště v oblasti duševního zdraví či změna klimatu pro ně nejsou pouhé plané nářky a výkřiky, ale důležitá témata k odpovědnému řešení.
Leadři Hnutí Generace - Dan, Petr a Martin
Právě na těchto pilířích stojí vize, ideové hodnoty hnutí a navazující program hnutí s konkrétními návrhy na řešení těchto problémů - cílů hnutí.
V březnu 2024 dovršil Daniel plnoletosti. V dubnu 2024 bylo hnutí registrováno jako politické hnutí s názvem Hnutí Generace v rejstříku politických stran a hnutí vedeným Ministerstvem vnitra ČR ve smyslu z.č. 424/1991 Sb. o sdružování v politických stranách a v politických hnutích. Předsednictvo strany tvoří tři lídři: student Daniel Krutý, student Martin Szetei a advokát Mgr. Petr Jindřichovský. V květnu 2024 představujeme nový politický subjekt, Hnutí Generace, svým členům, veřejnosti a médiím. Od června se budeme potkávat se svými fanoušky a podporovateli ve všech krajských městech po celé ČR, abychom se mohli ucházet o vaši přízeň v nadcházejících volbách do Poslanecké sněmovny v roce 2025.
O nás